image OČAMI 

 NATIONAL  

 GEOGRAPHIC

 

   AS SEEN BY NATIONAL GEOGRAPHIC 

   (INT)

   

  Dom umenia 


Robert Haas, Levica napáda stádo byvolov

National Geographic Society


Termín výstavy  31.10. – 30.11. 2012

Kurátor Pavel Radosta

Spoluorganizátor Národné osvetové Centrum

Otvorené denne 11.00 – 19.00

Lístky 5 eur / platí na všetky výstavy v Dome umenia 

Kontakt Dom umenia, Námestie SNP 12, Bratislava +421 2 5441 8214, www.sedf.sk

 

Vernisáž 30.10. 2012 / 15:00


O výstave

 

Fotografie prezentujú výber najlepších fotografií prírody renomovanej spoločnosti NATIONAL GEOGRAPHIC SOCIETY, ktorá tento rok oslávi desať rokov pôsobenia v Českej a Slovenskej republike. NATIONAL GEOGRAPHIC patrí už viac ako sto rokov k špičke v obrazovej publicistike, založenej na dokonalej príprave, nekompromisnom obrazovom výbere a spoluprácou s najlepšími fotografmi tohto oboru. Medzi hlavnými autormi časopisu NATIONAL GEOGRAPHIC sú víťazi a porotcovia rešpektovaných fotografických súťaží ako World Press Photo alebo Wildlife Photographer of the Year, autori knižných bestsellerov a poprední pedagógovia umeleckých škôl.

 

Kolekciu výstavných fotografií zahrňuje väčší súbor investičného makléra, filantropa, profesora univerzít Yale a Harvard a predovšetkým skvelého fotografa Roberta Haasa, ktorý objavuje pri leteckých pohľadoch na Afriku graficky prekvapivé a pôsobivé obrazy. Rovnako zachytáva dramatické situácie divokej prírody. Haasa doplňujú legendárne mená National Geographic ako Chris Johns, Jodi Cobb, Joel Sartore, Steve McCurry, James Stanfield a ďalší.

 

Návštevníkom predstavíme vyše šesťdesiat veľkometrážnych fotografií a zároveň ponúkneme výnimočný pohľad na obraz sveta očami NATIONAL GEOGRAPHIC, obraz, ktorý nachádza každý mesiac viac ako sto miliónov nadšených divákov.