UŽ BUDÚCI ŠTVRTOK DIVADELNÉ PREDSTAVENIE TICHÝ TARZAN

České centrum / Mesiac fotografie 2012 / Študio L+S

pozývajú na divadelné predstavenie

image
Tichý Tarzan

 

Hosťujúce divadlo z Brna: Divadlo Husa na provázku

Štvrtok 22. 11. o 19:00, Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5, Bratislava

 

Ukradnuté denníky fantóma erotickej fotografie. Solitér, outsider, blázon alebo génius? Hra o fotografovi Miroslavovi Tichom z Kyjova.

 

Réžia Anna Petrželkova

Obsadenie

Miroslav Tichý — Ivana Hloužková

Anička — Anna Duchaňová

Anežka — Anežka Kubatová

Suseda — Gabriela Štefanova

Plavčík — Robert Mikluš

Starosta (príslušník ŠNB, kurátor) — Vladimír Hauser

Lístky v pokladni divadla alebo na rezervacia@studios.sk

Cena 12 €

 
 

Predstavenie Divadla Husa na provázku v réžii Anny Petrželkovej rozpráva životný príbeh kyjovského rodáka Mirka Tichého, ktorý nikdy neštudoval umeleckú školu, ale celý život tvoril a najmä fotografoval. Sám to komentoval takto: „Já jsem nedělal nikdy nic jiného, než že sem trávil čas. Protože já vyšel do města, no a něco sem musel dělat, tak sem mačkal aparát.“ Okolie vnímalo Tichého ako blázna, šmíráka a alkoholika a jeho diela zatiaľ vystavovali v galériách v New Yorku, Londýne, Paríži. Pre nedostatok financií zostavoval fotoaparáty z plechoviek, úlomkov skiel, vrchnákov od piva. Nestaral sa ani o seba, nestrihal si vlasy, nechty, nosil stále ti iste šaty. Nezdá sa však, že by mu to prekážalo, rád pracoval málo. Prečo jeho tvorba tak fascinuje divákov, kurátorov, historikov umenia odpovedá R. Buxbaum: „Díky drsnému zacházení s materiálem se postavy žen vynořují z měkkého, impresionistického světla jako zázrakem…K tomu však Tichý nepotřebuje pouze „špatné fotoaparáty“, ale především odlišný pohled na svět a – zázrak. I nevábné se tak stává čarokrásným. Kaz tvoří poezii. Neostré čočky mění svět. Škrábance se mění v nereálné struktury a metabáze, prach a skvrny od bromu se přeměňují na jedinečné stopy času“.

 

Anna Petrželková – režisérka

Narodila sa v roku 1984 v Brne. Vyštudovala divadelnú réžiu na VŠMU v Bratislave. Po dokončení štúdia začala intenzívne pôsobiť na českých a slovenských profesionálnych scénach Za inscenáciu Nora bola nominovaná na slovenskú cenu DOSKY ako režisérsky objav roka. Bola nominovaná na Cenu Alfréda Radoka v kategórii Objav roka.

 

Simona Petrů – autorka scenára

Narodila sa v roku 1983 v Moste. Pôsobila ako dramaturg Divadla v 7 a půl (2005-7), Divadla na vodě a Zbrojovkapůl. Napísala scenáre k hrám Carla del Ponte – díl VII. , Svíce dohořely, Marx Bros., Muž a žena, Mašíni cestou samurajů.

 
 
 
 
image